By continuing use this site, you agree to the Terms & Conditions and our use of cookies.
SG90 9g SERVO SERWO ARDUINO 1.6 kg Hyperstore - 1
  • Nowy
7,80 złCena
Prowadnica Pręt Gładki Wałek Liniowy 10mm 100mm BIQU - 1Prowadnica Pręt Gładki Wałek Liniowy 10mm 100mm
  • Nowy
4,50 złCena
BTT TMC2208 V3.0 RAMPS sterownik silnika krokowego BIQU - 1BTT TMC2208 V3.0 RAMPS sterownik silnika krokowego
  • Nowy
30,99 złCena
Filament Fiberlogy FiberFlex 40D TPU Graphite 1,75 Fiberlogy - 1Filament Fiberlogy FiberFlex 40D TPU Graphite 1,75
  • Nowy
147,19 złCena
Moduł żyroskop akcelerometr MPU-6050 ARDUINO Hyperstore - 1
  • Nowy
7,39 złCena
TOP Kategorie
O nas
100% Bezpieczna płatność
Sprawdzony operator DotPay
Przyjazna polityka zwrotów
100% Gwarancja zwrotu pieniędzy
Wsparcie klienta
Jesteśmy dla Ciebie
Blog
Do czego można wykorzystać Arduino?

Do czego można wykorzystać Arduino?

Cenne narzędzie do edukacji

Arduino powstało właśnie jako pomoc dydaktyczna dla studentów. Szybko dostrzeżono zalety tej platformy i tak Arduino trafiło do sprzedaży, dzięki czemu każdy zainteresowany elektroniką może bez problemu skorzystać z tego praktycznego rozwiązania. Nie jest to droga rozrywka, bo choć te najbardziej zawansowane technologicznie zestawy potrafią kosztować po kilkaset złotych, to jednak te najczęściej używane elementy są przystępne na każdą kieszeń.

Dużym plusem Arduino jest również to, że oprogramowanie jest dostępne za darmo dla wszystkich, wystarczy pobrać je ze strony. Osoby, które kompletnie nie mają pojęcia o programowaniu i budowaniu urządzeń elektronicznych, znajdą w Internecie samouczki dla początkujących oraz bogatą bazę gotowych schematów, na podstawie których można tworzyć swoje własne, unikalne projekty.

Są różne wersje płytki bazowej Arduino, do tego dziesiątki komponentów, z jakimi można płytkę połączyć. Szeroki wybór pojedynczych modułów Arduino można znaleźć między innymi na https://3diy.eu/50-arduino, są też w sprzedaży całe zestawy komponentów, w wersji podstawowej albo rozszerzonej.

Co można zbudować dzięki Arduino?

Płytka Arduino sama z siebie nie robi nic, trzeba do niej wpiąć jakieś elementy i zaprogramować, co pomoże stworzyć urządzenie o określonych funkcjach. Dzięki Arduino możliwe jest skonstruowanie czujników i sterowników do zarządzania sprzętem znajdującym się w domu, jak na przykład pilot sterujący oświetleniem albo sterownik akwariowy. Na bazie Arduino powstają także oryginalne zabawki elektroniczne, ozdoby z efektami świetlnymi albo dźwiękowymi, niebanalne gadżety biurowe.

Arduino często wykorzystuje się do nauki programowania, zwłaszcza wśród dzieci, dla których budowa własnych robotów jest dużo ciekawsza niż przyswajanie suchych, podręcznikowych informacji z zakresu elektroniki. Arduino pomaga także stworzyć tanim kosztem prototypy nowych urządzeń i skraca czas potrzebny do zaprojektowania skomplikowanej maszyny.