By continuing use this site, you agree to the Terms & Conditions and our use of cookies.
SG90 9g SERVO SERWO ARDUINO 1.6 kg Hyperstore - 1
  • Nowy
7,80 złCena
Prowadnica Pręt Gładki Wałek Liniowy 10mm 100mm BIQU - 1Prowadnica Pręt Gładki Wałek Liniowy 10mm 100mm
  • Nowy
4,50 złCena
BTT TMC2208 V3.0 RAMPS sterownik silnika krokowego BIQU - 1BTT TMC2208 V3.0 RAMPS sterownik silnika krokowego
  • Nowy
30,99 złCena
Filament Fiberlogy FiberFlex 40D TPU Graphite 1,75 Fiberlogy - 1Filament Fiberlogy FiberFlex 40D TPU Graphite 1,75
  • Nowy
147,19 złCena
Moduł żyroskop akcelerometr MPU-6050 ARDUINO Hyperstore - 1
  • Nowy
7,39 złCena
TOP Kategorie
O nas
100% Bezpieczna płatność
Sprawdzony operator DotPay
Przyjazna polityka zwrotów
100% Gwarancja zwrotu pieniędzy
Wsparcie klienta
Jesteśmy dla Ciebie
Blog
Arduino UNO - Co to jest? Jak zacząć?

Arduino UNO - Co to jest? Jak zacząć?

Czym jest Arduino UNO?

To płytka z mikrokontrolerem, najpopularniejszy model Arduino. Posiada 14 pinów, które mogą służyć jako wejścia i wyjścia, a część z nich działa w trybie PWM. Dodatkowo płytka Arduino UNO jest wyposażona w sześć wejść analogowych oraz interfejsy komunikacyjne UART, I2C, SPI.

Płytkę łączy się z komputerem przez USB. Aby rozpocząć programowanie, wystarczy ściągnąć darmowe Arduino IDE. Jest to otwarte środowisko programistyczne, które umożliwia pisanie własnych kodów – dla osób bez żadnego doświadczenia przygotowano praktyczne samouczki oraz dostęp do bogatej biblioteki gotowych programów. Po podłączeniu urządzenia trzeba poczekać, aż system znajdzie sterowniki i je zainstaluje, po tym już można przejść do programowania.

Sama płytka oczywiście nie daje jakichś wielkich możliwości, dlatego potrzebne będą nakładki rozszerzające, dzięki którym da się tworzyć bardziej skomplikowane, rozbudowane układy. To, do czego posłuży płytka UNO, zależy tylko od jej właściciela – Arduino daje praktycznie nieskończone możliwości projektowania urządzeń elektronicznych. Co da się zbudować na Arduino UNO? Na początek mogą to być proste roboty, zdalnie sterowane zabawki, sterowniki do domowych instalacji, oryginalne gadżety.

 

Jak dobierać części Arudino?

To bardzo proste. Wszystko w standardzie Arduino pasuje do płytki bazowej, pozostaje tylko zdecydować, które części będą potrzebne przy budowie własnego urządzenia. Na start warto zainwestować w zestaw Arduino, do kupienia na 3Diy.eu. W zestawie startowym jest płytka UNO R3, płytka prototypowa, kabel USB, diody LED, rezystory, przyciski, złącze akumulatora 9 V z prądem stałym, co powinno wystarczyć do pierwszych samodzielnych projektów.

Co dalej? Jeśli wciągniemy się w zabawę z elektroniką, w każdej chwili można dokupić dodatkowe części. Najlepiej gdy są to oryginalne komponenty Arduino, ale ponieważ jest to projekt otwarty, sprawdzą się także części od innych producentów, jeśli tylko są one kompatybilne i wysokiej jakości, dzięki czemu nie będzie problemów z wgrywaniem programów.

    Zostaw komentarz